495
1143646

Gunnar Widforss

(Sverige/USA, 1879-1934)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
Gunnar Widforss
(Sverige/USA, 1879-1934)

"Från Tyrolen"

Signerad G. Widforss och daterad 1912. Akvarell 42,5 x 30 cm.

Tilläggslista

Motivet är hämtat från Tyrolen, INTE Yosemite Valley.