58
1098854

BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 870 - 2 340 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Fanerat med mahogny. Runt. Gallerkant och lister av mässing. I sargen låda. Fotkryss. Diam 48, höjd 75,5 cm.

Mindre mässingslist saknas. Spår efter nyckelskylt, skivan med torkspricka. Nyckel saknas.