641
1121288

FIGURINER, ett par, brons. Mingdynastin, 1600-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
383 - 575 EUR
433 - 650 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående mansfigurer med attribut. Spår av förgyllning. Höjd 15,5 cm.

Slitage, hål, nagg, anlupna.