642
1037163

BUDDHAI, brons. 1600/1700-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sittande buddai med radband i ena handen och säcken i andra. Höjd med träställ 18 cm.

Förgyllningen med slitage. Lagad.