670
1156608

LJUSSTAKAR, ett par, marmor och cloisonné. Sen Qingdynasti, omkring 1900.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skulpterade i sten i form av elefanter med schabrak och ljushållare i cloisonné. Höjd 18,5 cm.

Slitage. Ytsmyts. Nagg.

Proveniens

From the Collection of the Seton family, who owned Ekolsund up until 1912.