683
1141231

VAS, silver. Shanghai, tidigt 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oidentifierade mästarstämplar. Genombruten dekor av drake och blommor. Med monogrammet AR. Monterad på träställ. Höjd 31,5 cm.

Slitage.

Proveniens

From the Collection of Amelia Rasmussen, who lived in Shanghai in the early 1900's. Thence by descent.