704
1111828

RULLMÅLNING, tusch och färg på papper, signerad Jinshi Heng samt daterad 1881.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
4 800 SEK

Motiv av flodlandskap, kalligrafi samt fyra röda sigill. Mått bild 131 x 16 cm.

Fläckar.

Proveniens

Purschased in Japan in the early 1960's by a Swedish family who lived and worked there.