705
1121293

RULLMÅLNING, tusch och färg på siden. Signerad Shen Zhou (1427-1509), efter. Kina, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Motiv av landskap, med figurer i bakgrunden, kalligrafi samt röda sigill. Bildmått ca 330x40, 38,5x35, 34,5x37 cm

Uppklistrad på papper. Fläckar. Missfärgningar.