71
1154620

Wooton Desk, USA, 1800-talets slut.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris

Lövträ. Utfällbara luckor. Rik inredning av fack och lådor. Låda med blyertsåskrift "Jackson Desk Trimmer Richmond State of Indiana USA Dec 21 1887". Längd 108, bredd 72, höjd 135,5 cm.

Skrivskivan saknas. Ställvis slitage.