72
1131204

SYBÅGE, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld brons. Rak rektangulär form. Kopplade fötter med lejontassar. Längd 85, bredd 38, höjd 97 cm.