80
1129949

SPEGEL, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 580 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av rocailler, blommor och akantusblad. Med Stockholms hallstämpel 17(67?). Höjd 147, bredd 60 cm.

Lagningar. Ramglas med sprickor. De två större spegelglasen senare.