87
1150395

SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, daterad 1798.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Förgylld och bronserad. Oval form. Ramverk med pärl- och bladstav. Krönande bandrosett. Med Stockholms hallstämpel 1798. Höjd 81, bredd 54 cm.