870
1148930

PLAKETT, porslin. Qingdynastin, signerad Wang Binye, samt daterad 1896.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer med häst, kalligrafi samt ett rött sigill. Mått med träram 51x38,5 cm. Mått porslinsplakett 45x33 cm.

Träställ med skador. Ej examinerad baktill och ej examinerad ur ram. Smärre färgbortfall och mistor. Inga synliga skador.