89
1129772

SPEGELLAMPETTER, för två ljus, ett par, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 510 - 4 380 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Ljusarmar av mässing. Snida dekor av rocailler och akantusblad. Höjd 98, bredd 49 cm.

Senare ljusarmar, dekorlagningar, ställvis glas med folieringsskador.