90
1118660

SPEGELLAMPETT, för två ljus, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 340 - 1 530 EUR
1 520 - 1 730 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av musselformationer, blommor och akantusblad. Höjd 94, bredd 52 cm.

Avkortad, ljusarmar saknas, senare spegelglas, ramglas med sprickor.