97
1150506

APPLIQUER, för två ljus, ett par, barockstil, Frankrike, 1800-talets mitt.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 610 - 7 480 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Förgylld brons. Ansiktsmaskaroner och bladornerade ljusarmar. Märkta "LU 65". Höjd 37 cm.

Ljusmanschetter borrade för el.