153
1179254

Nick Brandt

(Storbritannien, Född 1966)
Nick brandt, "giraffes & dust devil, amboseli", 2007.

"Giraffes & Dust Devil, Amboseli", 2007

Signerad Nick Brandt och numrerad AP 1/3. Total upplaga 25 + 3 AP. Archival pigment print, bildyta 65 x 52 cm.

Utropspris:

50 000 - 70 000 SEK

4 660 - 6 524 EUR

Klubbat pris:
50 000 SEK

Nick Brandt, "On this Earth, a Shadow Falls", 2010, avbildad helsida sid 175.

Om auktionen
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57