38
1192399
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, fåtölj,"Bo 561", Bo-Ex, Danmark 1960-70-tal.
Preben fabricius & jørgen kastholm, fåtölj,"bo 561", bo-ex, danmark 1960-70-tal.

Borstat stål, sits och rygg i svart läder, höjd 65 cm.

Slitage.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 118 - 1 398 EUR

Klubbat pris:
9 000 SEK
Om auktionen
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60