657
1191514

Willem de Kooning

(USA, 1904-1997)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Willem de Kooning
(USA, 1904-1997)

"Landscape at Stanton Street"

Litografi, 1971, signerad med blyerts och numrerad 58/60. 65 x 48,8 cm, bladstorlek 76 x 56,5 cm.

Graham 26.