105
1160686

LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Upptill tre kvinnohuvuden. Rund sockel med reliefmönster. Höjd 29 cm.

Ställvis sliten förgyllning, ljusmanschetter saknas.