131
1177069

BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Mor och barn. Sockel med svanar, getter och liggande lejon. Urtavla märkt "Le Roy A PARIS". Längd 40, bredd 18, höjd 50 cm.

Ommålad urtavla. Pendel och nyckel saknas.