13A
1192927

KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Förgyllt och bronserat, samt dekor av trä och pastellage. Skiva av grå kalksten. Sarg med dekor av vindruvsrankor. Raka kannelerade ben. Längd 97, bredd 49, höjd 76,5 cm.

Ställvis dekorbortfall. Omarbetat till fristående bord med senare dekorerad baksarg.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

335. Lotta Hannerz, "Ah?".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK