13
1173818

SEKRETÄR, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Fanerad med jakaranda, rosenträ och valnöt. Beslag av förgylld mässing. Bakom klaff fem lådor samt fack. Nedtill två lådor. Längd 103, bredd 56, höjd 105 cm. Nyckel finns.