165
1166357

Hans Georg Lang, bägare, ett par snarlika, sk ormkinnsbägare, silver, Augsburg (1627-1665).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Delvis förgyllda. Fotlösa, med raka sidor. Höjd 8 cm, total vikt 272 gram.

Bristning, bucklor.