164
1191889

Bägare, ett par snarlika, icke identifierad mästarstämpel, Ulm 1600-talets förra hälft, daterade i gravyren 1626.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 360 - 6 540 EUR
4 560 - 6 840 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Med senare förgyllning, släta, raka, fotlösa, med graverat alliansvapen i bladkrans undertill, daterat 1626. Höjd 11,5 cm, total vikt 369,5 gram. I senare etui.