24
1180946

BORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 090 - 1 370 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Fanerat med mahogny. Gallerkant, lister, beslag och fottrissor av mässing. Oval skiva. I sargen låda. Längd 60, bredd 45, höjd 74 cm. Nyckel finns.