241
1178713

Abraham Wirgman, tumlare, silver, Göteborg 1718.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
350 - 437 EUR
369 - 461 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Delvis svag förgyllning, rund, med dekor av vågband. Diameter 6 cm, höjd 3,5 cm, vikt 22 gram.

Proveniens

Privat samling.