250
1177206

Johan Möllerström, bägare, silver Stockholm 1725.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, svagt konande, på räfflad fot, dekor av vågband. Höjd 10 cm, vikt 98 gram.

Slitage.

Proveniens

Privat samling.