251
1177189

Lucas van der Hagen, bägare, silver, Stockholm 1726.

Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
669 - 764 EUR
759 - 868 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Delvis förgylld. På räfflad fot, slät med vågband. Höjd 11 cm, vikt 150 gram.

Proveniens

Privat samling.