251
1177189

Lucas van der Hagen, bägare, silver, Stockholm 1726.

Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
618 - 706 EUR
645 - 737 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Delvis förgylld. På räfflad fot, slät med vågband. Höjd 11 cm, vikt 150 gram.

Proveniens

Privat samling.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

60. Curtis Jeré, spegel, "Raindrop", Artisan House, USA, sannolikt 1960-70-tal.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK