267
1176888

Carl Gustaf Blomborg, ljusstakar, ett par, silver, Stockholm 1815. Sengustavianska.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 550 - 3 990 EUR
3 700 - 4 170 USD
Klubbat pris

Kannelerade kolonnskaft, på kvadratisk bas med gallerkant och kulfötter. Även ljushattarna med stämplar. Höjd 20 cm, total vikt 488 gram.

Slitage.

Proveniens

Privat samling.