Prenumerera på vårt nyhetsbrev

27
1196612
BORD, empirestil, 1800-talets andra hälft.
Bord, empirestil, 1800-talets andra hälft.

Förgylld och patinerad brons. Skiva av marmor. Rik dekor. Tre ben i form av egyptiserande hermer. Diam 55, height 79 cm.

Utropspris:

100 000 - 120 000 SEK

9 276 - 11 132 EUR

Om auktionen
Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37