27
1196612

BORD, empirestil, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
8 830 - 10 600 EUR
9 210 - 11 100 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Skiva av marmor. Rik dekor. Tre ben i form av egyptiserande hermer. Diam 55, height 79 cm.