271
1178928

Lars Pihl, sked, silver, Västervik (verksam 1730-1755).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Delvis förgylld, stor kronknopp med ringhängen, plant skaft, i bladet graverat kors med centrerad blomma. Längd 14 cm, vikt 33 gram.

Proveniens

Privat samling.