281
1178900

Johan Malmstedt, sockertång, silver, Göteborg (verksam 1783-1831) 1786 (sannolikt).

Utropspris
800 - 1 000 SEK
71 - 88 EUR
74 - 92 USD
Klubbat pris
800 SEK

Gammalsvensk modell, med graverad kantdekor samt stämplat monogram. Längd 15 cm, vikt 50 gram.

Proveniens

Privat samling.