285
1178933

Frimurarkula, guld och silver, ostämplad, omkring sekelskiftet 1900 samt Frimurarslev, guld och emalj, ostämplad. 1900-t

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
11 500 SEK

Insidan med svisselerade symboler. Murarspaden med emaljerad dekor. Diameter 2 cm, vikt 17 gram.

Proveniens

Privat samling.