289
1184749

RYA, troligen signerad I W, daterad 1823, ca 170-176,5 x 136,5-141,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
540 - 719 EUR
569 - 759 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Ljusgrön botten med polykroma stiliserade blommor, inskription och datering. Bred blåmelerad bård med ranka. (Ovanlig bård). Fodrad.

En kortsida med abrash. Något ställvis hårt slitage, smutsig, smärre fläckar, skador och lagningar. Sidorna med smärre skador.