Brun botten med polykroma stiliserade blommor och grönt fält med signatur och datering. Bred röd bård med polykroma romber. Baksidan med brun lugg.
Något ställvis hårt slitage, något smutsig, lagningar, skador. Baksidan ställvis sliten, långsidorna med skador.
Familj på Åland.