30
1181712

BORD, med porfyrskiva, Sverige, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Äldre skiva av Blybergsporfyr från 1800-talets första hälft. Underrede av ek i barockstil. Porfyrskivans längd 120, bredd 45, tjocklek 3 cm. Total längd 130, bredd 54, höjd 79 cm.

Trälister saknas ställvis.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

299. Hans Isaksson, "SabotAge (Familjen) I".
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK