32
1196737

KABINETTSKÅP, indiskt för den portugisiska marknaden, 1600/1700-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 600 EUR
1 390 - 1 670 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Inläggningar av ben. Bakom lucka sex lådor. Längd 41, bredd 30, höjd 28 cm.

Kompletterat, lagningar, ställvis skador. Luckan lös. Senare underrede. Nyckel saknas.