33
1199183

SKÅP, Frankrike, 1800-talets slut, Ny-Louis XVI.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 700 - 4 630 USD
Klubbat pris

Svärtat trä, förgylld brons och två infällda porslinsplaketter med motiv av fåglar signerade "Erbard". Bakom dörrar tolv lådor. Nedtill en låda. Rik dekor av förgylld brons. Längd 74, bredd 43, höjd 135,5 cm. Nyckel finns.