Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
33
1199183

SKÅP, Frankrike, 1800-talets slut, Ny-Louis XVI.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris

Svärtat trä, förgylld brons och två infällda porslinsplaketter med motiv av fåglar signerade "Erbard". Bakom dörrar tolv lådor. Nedtill en låda. Rik dekor av förgylld brons. Längd 74, bredd 43, höjd 135,5 cm. Nyckel finns.

Nyckel finns.