Madeleine Pyk – en samling F769
330
1185469

MATTA, semiantik Meshed, ca 400-404 x 314 cm.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 730 - 3 270 USD
Klubbat pris

Vinröd botten med stort polykromt palmett-, blad- och blommönster. Mörkblå huvudbård med stor palmettranka.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, liten skada, lagningar, smärre malskador och påmålningar. Långsidorna med trampveck.