340
1188794

SUZANIBRODERI, antikt Tasjkent, Uzbekistan, ca 217,5 x 112,5 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris

Tre ihopsydda våder. Benvit botten med stora och små polykroma stiliserade blommor. Smal bård med blommönster. Fodrad.

Möjligen avkortad. Abrasher. Ställvis något slitage, fläckar, obetydliga skador och lagningar.