361
1190258

VAS, porslin. Kejserliga porslinsmanufakturen, St Petersburg, Nikolaj II.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
436 - 610 EUR
456 - 639 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Klotformad med uppsvängd mynning, målad, förgylld och ciselerad dekor av blommor mot grön fond. Höjd 10,5 cm.

Obet slitage.