395
1196550

Erik Tryggelin

(Sverige, 1878-1962)
Erik tryggelin, stockholmskväll - karlbergskanalen.

Stockholmskväll - Karlbergskanalen

Signerad E Tryggelin och daterad Stockholm 30/5 1940. Olja på duk lagd på masonit 18,5 x 28 cm.

Utropspris:

15 000 - 18 000 SEK

1 391 - 1 670 EUR

Klubbat pris:
28 000 SEK