496
1187953
Anders Sandström
(Född 1933)
Anders sandström, utter.
Anders sandström, utter.
Anders sandström, utter.
Anders sandström, utter.
Anders sandström, utter.
Anders sandström, utter.
Anders sandström, utter.
Anders sandström, utter.

Utter

Signerad A Sandström samt AS. Numrerad 2/12. Gjutarstämpel Fundicion R. Buchhass. Grönpatinerad brons. Höjd 47 cm, längd 43 cm.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

1 855 - 2 319 EUR

Lägg ditt bud
Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.
Om auktionen
Kontakta specialist
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)8 614 08 59