Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
497
1196264

Kent Ullberg

(Sverige, Född 1945)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 450 - 1 740 EUR
1 660 - 2 000 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Kent Ullberg
(Sverige, Född 1945)

Uggla

Signerad Ullberg och numrerad 2/7. Grönpatinerad brons. Höjd 37,5 cm (inklusive stensockel 40,5 cm).