50
1177410

KARMSTOLAR, ett par, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Oval stoppad rygg, stoppad sits. Snidade blommor och blad. Sitthöjd 40, höjd 89 cm.