51
1164297

KARMSTOLAR, ett par, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 340 - 2 810 USD
Klubbat pris

Förgyllda och bronserade. Stoppad rygg och sits. Snidad dekor av blommor och blad. Sitthöjd 36, höjd 100 cm. Bredd mellan armstöd 54 cm.

Smärre dekorskador.