Madeleine Pyk – en samling F769
507
1164594

Willem Ormea, hans art

(Sverige)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 960 - 2 180 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Willem Ormea, hans art
(Sverige)

WILLEM ORMEA, hans art. Osignerad. Uppfodrad duk 46 x 60 cm.

Fiskar på strand. Uppfodrad duk 46 x 60 cm.

Ytsmuts. Gulnad fernissa. Krackelyr. Något vågig/behöver spännas på främst vänster sida. Strödda små färgbortfall. Strödda retuscher. Litet hål (ca 1 mm) på höger sida.