Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
507
1164594

Willem Ormea, hans art

(Sverige)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Willem Ormea, hans art
(Sverige)

WILLEM ORMEA, hans art. Osignerad. Uppfodrad duk 46 x 60 cm.

Fiskar på strand. Uppfodrad duk 46 x 60 cm.

Ytsmuts. Gulnad fernissa. Krackelyr. Något vågig/behöver spännas på främst vänster sida. Strödda små färgbortfall. Strödda retuscher. Litet hål (ca 1 mm) på höger sida.